وبلاگ

بهترین روش نگهداری نان در منزل

نگهداری نان

نگهداری نان یکی از مسائل بسیار مهم است و چنانچه به صورت صحیح نگهداری نشود ، خیلی سریع کپک می زند. نان در وعده غذایی ایرانی ها از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است بنابراین نگهداری نان به شیوه ی درست پر اهمیت می باشد. به طور معمول ایرانی ها روزانه در وعده های غذایی خود از نان استفاده می کنند. بدین ترتیب ارزش غذایی نان با کیفیت و تازگی آن ارتباط مستقیم دارد. حال ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که چگونه می توانیم از بیات شدن نان جلوگیری کنیم ؟ بهترین روش نگهداری نان در منزل چیست ؟ در ادامه این مطلب اطلاعاتی را در رابطه با روش صحیح نگهداری نان و اهمیت استفاده از سفره نان پارچه ای در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد ، با سوغات رسان همراه شوید…

روش نگهداری نان و حفظ کیفیت آن

در نانوایی زمانی که نان از تنور بیرون می آید ، کاملا استریل می باشد و از بافت نرم و طعم لذت بخشی برخوردار است. اما به یاد داشته باشید که نان ها بعد از خروج از تنور به سرعت سرد شده و توسط تولید مثل کپک های موجود در محیط آلوده خواهند شد. بنابراین به منظور جلوگیری از بیات شدن نان و کپک زدن ، باید در نگهداری نان دقت کافی داشته باشید.

اگر قصد دارید تعداد زیادی نان را بیشتر از یک روز در منزل نگهداری کنید باید از روش انجماد یا خشک نمودن نان استفاده نمایید. البته روش های نگهداری نان به نوع نان و شرایط نگهداری بستگی دارد. به عنوان مثال اگر بخواهید نان بربری را بیشتر از یک روز نگهداری کنید ، امکان خشک کردن آن وجود ندارد. بنابراین برای حفظ کیفیت و تازگی نان بربری باید از روش انجماد استفاده کنید.

چگونه از بیات شدن نان پیشگیری کنیم ؟

یکی از مواردی که از کپک زدن نان جلوگیری می کند ، درجه حرارت یخچال است ، البته در نظر داشته باشید که درجه حرارت یخچال تنها به مدت چند روز از کپک زدن جلوگیری می نماید و تاثیری در بیات شدن نان ندارد. به منظور جلوگیری از بیات شدن نان ، توصیه می کنم آن را در فریزر در دمای منفی 10 تا منفی 4 درجه سانتی گراد نگهداری کنید. خانم های خانه دار حتما با این مورد مواجه شده اند ، زمانی که نان را درون فریزر قرار می دهید رطوبت در بافت نان منجمد خواهد شد. به همین دلیل می تواند نان را به مدت 2 الی 3 ماه نگهداری کنید. بدین ترتیب زمانی که قصد مصرف نان را دارید و از فریزر بیرون می آورید ، آب منجمد شده در بافت نان به حالت مایع برمی گردد و در نهایت تازگی نان حفظ خواهد شد.

از مواردی که باعث کپک زدن و بیات شدن نان می شود ، قرار دادن نان داغ قبل از سرد شدن در فریزر می باشد. علاوه بر بیات شدن و کپک زدن ، باعث بروز بیماری های گوارشی هم خواهد شد. متاسفانه در بسیاری از دامداری ها نان کپک زده را گاوها می دهند ، این کار باعث آلوده شدن شیر آن ها شده و سرطان زا می باشد.

روش نگهداری نان و حفظ کیفیت آن با استفاده از سفره نان پارچه ای

در زمان های گذشته ، نان را داخل سفره های پارچه ای قرار می دهند. متاسفانه به مرور زمان سفره و پارچه قلمکار جای خود را به سفره های پلاستیکی داد. اما با توجه به اینکه برای تولید سفره های پلاستیکی از کربن استفاده شده است ، کاملا برای سلامتی مصرف کنندگان مضر می باشند. کربنات موجود در سفره پلاستیکی باعث بروز مشکلات معده ، ریزش مو ، کوتاهی قد و اثرات منفی جبران ناپذیری خواهد شد.

سفره نان پارچه ای جایگزین مناسب سفره های پلاستیکی و یا نایلون در هنگام خرید نان می باشد. با استفاده از سفره نان پارچه ای به راحتی می توانید از کپک زدن و بیات شدن نان جلوگیری کنید. سفره نان پارچه ای عرضه شده در فروشگاه اینترنتی سوغات رسان یکی از صنایع دستی بافندگی استان گلستان شهرستان آزادشهر می باشد که با استفاده از هنر بافندگی به صورت سنتی و دستی تولید می شود. الیاف به کار رفته در تولید سفره های نان کاملا طبیعی و از جنس نخش پنبه می باشد.

سفره نان پارچه ای به راحتی با استفاده از آب سرد شسته می شود. متاسفانه با توجه به تغییر سبک زندگی و بی توجهی به جزئیات ، امروزه برای خرید نان از کیسه های پلاستیکی یا نایلون استفاده می گردد. اما این روش از کیفیت نان کم می کند و سلامتی افراد را به خطر می اندازند. لازم به ذکر است که برای تولید کیسه های پلاستیکی و نایلون از مواد بازیافتی استفاده می شود در صورتی که برای تولید سفره نان پارچه ای به هیچ وجه از رنگ های شیمیایی و صنعتی و الیاف پلاستیکی استفاده نمی شود ، بنابراین برای نگهداری نان استفاده از نایلون و کیسه پلاستیکی ، به هیچ عنوان توصیه نمی شوند. از مهم ترین کاربردهای این سفره پارچه ای نان جایگزینی آن به جای نایلون در هنگام خرید نان است.

خرید نان و پیشگیری از سرایت کرونا

با توجه به شرایطی که در جامعه حاکم است ، خرید نان ، می تواند یکی از دلایل سرایت کرونا می باشد. بدین منظور توصیه می کنیم برای پرداخت هزینه در نانوایی را با همان دست آلوده انجام دهید ، سفره نان را با دست تمیز پهن نمایید ، لبه های سفره را با دستان تمیز جمع نموده و نان را بپوشانید ، از نانوا در خواست کنید با استفاده از انبر نان را بر روی سفره نان پارچه ای قرار دهد ، سفره نان را با استفاده از آب شستشو دهید.

دیدگاهتان را بنویسید