وبلاگ

راهنمای خرید پارچه قلمکار صنایع دستی اصفهان

پارچه قلمکار

پارچه قلمکار یکی از محبوب ترین و مشهورترین صنایع دستی اصفهان محسوب می شود. هنرمندان اصفهانی برای تزئین پارچه قلمکار از طرح های سنتی و اصیل ایده می گیرند که در نهایت زیبایی چشم نواز و خاصی را به این پارچه می بخشد. قیمت ارزان و کاربردی بودن آن یکی از دلایل خرید پارچه قلمکار می باشد. به طور کلی خرید صنایع دستی ایرانی به عنوان سوغاتی و هدایای تبلیغاتی گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری را در رابطه با پارچه قلمکار بدانید ، تا پایان این مقاله همراه ما باشید…

پارچه قلمکار صنایع دستی اصفهان

پارچه قلمکار به عنوان صنایع دستی محبوب اصفهان ، با توجه به زیبایی ، طرح و نقش بی نظیری که دارد ، مورد استقبال بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است. فروشگاه آنلاین سوغات رسان با برخورداری از انواع محصولات با کیفیت قلمکاری ، معتبرترین مرکز قلمکاری ایران محسوب می شود.

سفره قلمکار ، پارچه قلمکار ، رومیزی قلمکار و سایر محصولات قلمکاری گزینه مناسبی برای خرید سوغاتی و هدایای تبلغاتی بشمار می آیند . فروش عمده رومیزی قلمکار و سایر صنایع دستی ایرانی برای سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی در سوغات رسان با تخفیف ویژه در نظر گرفته شده است. با در نظر گرفتن طرح و نقش خاصی که بر روی پارچه قلمکار به کار می رود ، به راحتی با سایر صنایع دستی ایرانی ست می شود.

تاریخچه پیدایش این نوع پارچه مشخص نیست اما با توجه به بررسی و تحقیقات انجام شده می توان حدس زد که اولین پارچه و سفره قلمکار در زمان غزنویان تولید شده است. در آن زمان با استفاده از قلم بر روی پارچه ای که از جنس پنبه و ابریشم بوده طرح های زیبایی زده می شد ، اما امروزه با استفاده از قالب های متنوع به انجام هنر قلمکاری بر روی پارچه سرعت بخشیده اند.

در هنر قلمکاری همان طور که از نامش پیداست با استفاده از قلم بر روی پارچه طرح های هنری زده می شد. قلمکاری بر روی پارچه بسیار دقیق و زیبا و در عین حال زمان بر بود ، به همین دلیل امروزه با قیمت بالاتری به فروش می رسد. امروزه هنر قلمکاری در ایران رونق و رواج یافته است.

خرید پارچه قلمکار هنری بی نظیر و ارزشمند ایرانی

یکی از زیباترین و جالب ترین صنایع دستی ایرانی ، هنر قلمکاری اصفهان می باشد ، به همین دلیل تماشای سفره و رومیزی قلمکار برای بسیاری از افراد لذت بخش است. رومیزی قلمکار ، سفره ، پارچه و سایر محصولات قلمکاری وب سایت سوغات رسان به فروش می رسد. جنس پارچه قلمکاری شده می تواند از پنبه ، کرباس ، ابریشم ، کتان ، ململ حاج علی اکبری و چلوار باشد. هر چقدر جنس پارچه به کار رفته مرغوب تر و باکیفیت تر باشد در نهایت محصول تولید شده زیباتر و چشم نوازتر خواهد بود.

زیبایی خیره کننده و جذابیت سفره قلمکار ناشی از طرح و نقش به کار رفته آن است. طراحی انجام شده بر روی پارچه هر میزان دقیق تر و زیباتر باشد در نهایت با محصولی باکیفیت ، چشمگیر و مرغوب خواهیم داشت. در گذشته برای طراحی پارچه قلمکار از رنگ های طبیعی مانند رنگ گیاهی ، معدنی و حیوانی استفاده می شد. اما با در نظر گرفتن اینکه ساخت و تثبیت رنگ بر روی پارچه زمان بر است ، امروزه از رنگ های شیمیایی باکیفیت برای رنگسازی استفاده می شود.

در گذشته برای طراحی پارچه های قلمکار از رنگ های طبیعی مانند رنگ گیاهی ، معدنی و حیوانی استفاده می شد. اما با در نظر گرفتن اینکه ساخت و تثبیت رنگ بر روی پارچه زمان بر است ، امروزه از رنگ های شیمیایی باکیفیت برای رنگسازی استفاده می شود. برای تولید سفره ، پارچه و رومیزی قلمکار و سایر محصولات قلمکاری اصفهان ، رنگ های اصلی مانند قرمز ، آبی ، زرد ، سیاه و سبز مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است رنگ های دیگری را در رنگ آمیری پارچه قلمکار نمایان شود که نتیجه ترکیب رنگ های اصلی با یکدیگر می باشد. مراحل تولید پارچه قلمکار به صورت دستی و سنتی عبارتند از :

  • رنگسازی
  • آهارزدایی
  • رنگرزی زمینه
  • نقش زنی با قالب

محصولات قلمکاری که در فروشگاه آنلاین سوغات رسان مشاهده می کنید ، تماما کار دست بوده و هیچ فرآیند ماشینی در آن وجود ندارد ، به همین دلیل از ارش هنری و معنوی بسیار بالایی برخوردار است. با توجه به موارد ذکر شده قطعا به محصولات قلمکاری علاقه مند شده اید.

در نظر داشته باشید که خرید پارچه مرغوب و با کیفیت از جمله پارچه قلمکار ، رومیزی ترمه ، سفره قلمکار ، رومیزی پته دوزی و غیره بسیار با ارزش و حائز اهمیت است. در غیر این صورت این احتمال وجود دارد که به مرور زمان به دلیل شستشو و استفاده طولانی مدت کیفیت اولیه خود را از دست دهد.

دیدگاهتان را بنویسید